All Products
-
Polyurethane Round Belt
-
Polyurethane V Belt
-
Super Grip Belt
-
Submarine Cable Protection
-
Polyurethane Rollers
-
Polyurethane Wheels
-
Screen Printing Squeegee
-
Polyurethane Rubber Sheet
-
Polyurethane Parts
-
Kevlar Belts
-
Extruded Polyurethane
-
Parallel Belt
-
Polyurethane Tubing
-
Polyurethane Timing Belt
-
PVC Conveyor Belt
-
Urethane Belt Welder
-
Mr. Alcioni possamaiCustomer satisfaction products , good service ! -
Mr.Mikewe are very impressed with the quality of the belts you produced. -
Mr. joneyour products are very popular in my markets.
Keywords [ reinforce cord round belt ] match 141 Products.
Custom Made industrial Kevlar Polyurethane Belt With Nylon Cord
| Hardness: | 85 Shore A ~90 Shore A |
|---|---|
| Length: | 100 Meter /rolls 50m/ Roll 30m / Roll |
| Color: | Any Color |
Nylon Kevlar Mower Belts , industrial timing belt Low Stretch
| Packaging Details: | Inner packing is plastic film .outer packing is carton |
|---|---|
| Delivery Time: | Within 5 working days After receipt of your deposit |
| Payment Terms: | T/T, 50% payment in advance ,50% balance before shipment |
Professional Small Pulley PU V Belt High Abrasion Resistance10mm - 13mm
| Material: | PU |
|---|---|
| Hardness: | 75A-90A |
| Color: | Any Color |
Bright Color Surface Finish Belt for Convey , Polyurethane Super Grip V Belt
| Material: | PU |
|---|---|
| Hardness: | 75A-90A |
| Color: | Any Color |
OEM Steel Cord kevlar timing belt anti-corrosion for industry
| Packaging Details: | Inner packing is plastic film .outer packing is carton |
|---|---|
| Delivery Time: | Within 5 working days After receipt of your deposit |
| Payment Terms: | T/T, 50% payment in advance ,50% balance before shipment |
90A Hardness 17mm B Section V Belt Polyurethane Vee Belt Sections
| Color: | Any Color |
|---|---|
| Length: | 30m/roll |
| Type: | V Belt |
A-13 Red Polyurethane V Belt PU V Section Belt For Transmission
| Color: | Any Color |
|---|---|
| Length: | 30m/roll |
| Type: | Polyurethane V Section Belt |
Polyurethane V Belt Easy To Be Melted Jointed Polyurethane Flat Belt A-13 B-17 C-22
| Material: | Import PU Material |
|---|---|
| Color: | Red Color |
| Length: | 30m/roll |
any colour PU Polyurethane ridge-top V Belt 30m/Roll PU Transmission Belt for industry machine
| Hardness: | 90 A |
|---|---|
| Material: | Import PU Material |
| Heat-resistant: | -30℃-80℃ |
85A Hardness Polyurethane V Belt with A, B, C, D, M, Z Specification for Drive Transmission in -35 to 80 Temperature Range
| Material: | PU |
|---|---|
| Inside Material: | PU |
| Hardness: | 85A |

