All Products
-
Polyurethane Round Belt
-
Polyurethane V Belt
-
Super Grip Belt
-
Submarine Cable Protection
-
Polyurethane Rollers
-
Polyurethane Wheels
-
Screen Printing Squeegee
-
Polyurethane Rubber Sheet
-
Polyurethane Parts
-
Kevlar Belts
-
Extruded Polyurethane
-
Parallel Belt
-
Polyurethane Tubing
-
Polyurethane Timing Belt
-
PVC Conveyor Belt
-
Urethane Belt Welder
-
Mr. Alcioni possamaiCustomer satisfaction products , good service ! -
Mr.Mikewe are very impressed with the quality of the belts you produced. -
Mr. joneyour products are very popular in my markets.
Keywords [ reinforce cord round belt ] match 141 Products.
Red Polyurethane PU extruded belt Hardness 90A Tear Strength
| Main Function: | Drive Transmission |
|---|---|
| Hardness: | 90 Shore A |
| Material: | PU |
Red Transmission Polyurethane Flat Belt Low Compression Set Industry Textile Machines
| Main Function: | Transmission Belt |
|---|---|
| Hardness: | 90 Shore A |
| Material: | PU |
Hardness 90A Polyurethane Belting High Tensile And Tear Strength
| Color: | Red White Green |
|---|---|
| Hardness: | 85A-90A |
| Longth: | 30 M/roll |
Red 90A Polyurethane V Belt Transmission belt Ceramic industrial
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | PU |
| Hardness: | 90A |
Urethane tranmission red Polyurethane V Belt for driving , wear resistant
| Surface: | Smooth |
|---|---|
| Color: | Red |
| Hardness: | 85A-90A |
Customized 12mm Kevlar Belts Steel Cord , industrial timing belt
| Packaging Details: | Inner packing is plastic film .outer packing is carton . |
|---|---|
| Delivery Time: | Within 5 working days After receipt of your deposit |
| Payment Terms: | T/T, 50% payment in advance ,50% balance before shipment |
OEM Custom-made A-13 ,B-17 ,C-22 section nylon cord belts reinforced polyurethane belts / Kevlar Belts
| Packaging Details: | Inner packing is plastic film .outer packing is carton |
|---|---|
| Delivery Time: | Within 5 working days After receipt of your deposit |
| Payment Terms: | T/T, 50% payment in advance ,50% balance before shipment |
OEM Custom-made nylon, kevlar belt polyurethane belt load-bearing 300kg~600KG tension strength Kevlar Belts
| Packaging Details: | Inner packing is plastic film .outer packing is carton |
|---|---|
| Delivery Time: | Within 5 working days After receipt of your deposit |
| Payment Terms: | T/T, 50% payment in advance ,50% balance before shipment |
red hardness 90 A Low Compression PU Round Conveyor Belt for Ransmission Machine
| Hardness: | 85A-90A |
|---|---|
| Stretching Rate: | 1.5-3% |
| Material: | PU |
green color rough and orange color smooth Tear Strength Urethane industrial timing belts High Tensile
| Tensile Rate: | 0.3kg-31.3kg |
|---|---|
| Color: | Any Color |
| Stretching Rate: | 1.5%-3% |

