All Products
-
Polyurethane Round Belt
-
Polyurethane V Belt
-
Super Grip Belt
-
Submarine Cable Protection
-
Polyurethane Rollers
-
Polyurethane Wheels
-
Screen Printing Squeegee
-
Polyurethane Rubber Sheet
-
Polyurethane Parts
-
Kevlar Belts
-
Extruded Polyurethane
-
Parallel Belt
-
Polyurethane Tubing
-
Polyurethane Timing Belt
-
PVC Conveyor Belt
-
Urethane Belt Welder
-
Mr. Alcioni possamaiCustomer satisfaction products , good service ! -
Mr.Mikewe are very impressed with the quality of the belts you produced. -
Mr. joneyour products are very popular in my markets.
Keywords [ reinforce cord round belt ] match 141 Products.
Green Round Belts Polyurethane Drive Belt Transmission ROHS Approved
| Surface: | Rough |
|---|---|
| Color: | Green |
| Diameter: | 6mm |
Welding Polyurethane Round Belt
| Material: | PU |
|---|---|
| Hardness: | 85 Shore A ~90 Shore A |
| Color: | Orange Or Green |
Green 85A Rough Polyurethane Round Belt Resistance To Oils, Fuels,And Oxygen
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Dark Green |
| Type: | PU Round Belt |
Industry Rough Polyurethane Round Belt transmission belt Conveying
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Dark Green |
| Type: | Round Belt |
100m Length Rough Round Belting Diameter 6mm Used In Ceramics
| Surface: | Rough |
|---|---|
| Color: | Green |
| Diameter: | 6mm |
Green Diameter 3mm - 20mm Smooth Polyurethane Round Belt 85a Hardness
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Green |
| Heat-resistant: | -30℃~80℃ |
Rough Polyurethane Round Belt Diameter 12mm Used In Machinery
| Surface: | Rough |
|---|---|
| Color: | Green |
| Diameter: | 2mm-20mm |
Hardness 85A-90APU Round Belt Polyurethane Round Belt Transmission Belt Textile Machines
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Stretching Rate: | 1.5-3% |
| Material: | PU |
Diameter 6mm Green 85A Polyurethane Round Belt Ceramic And StonewareProcessing plants
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Dark Green |
| Type: | PU Round Belt |
High hardness Polyurethane Round Belt 85A - 90A For Textile industry
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | 100% TPU |
| Longth: | 300m/roll 200m/roll 100m/roll 50m/roll 30m/roll |

