All Products
-
Polyurethane Round Belt
-
Polyurethane V Belt
-
Super Grip Belt
-
Submarine Cable Protection
-
Polyurethane Rollers
-
Polyurethane Wheels
-
Screen Printing Squeegee
-
Polyurethane Rubber Sheet
-
Polyurethane Parts
-
Kevlar Belts
-
Extruded Polyurethane
-
Parallel Belt
-
Polyurethane Tubing
-
Polyurethane Timing Belt
-
PVC Conveyor Belt
-
Urethane Belt Welder
-
Mr. Alcioni possamaiCustomer satisfaction products , good service ! -
Mr.Mikewe are very impressed with the quality of the belts you produced. -
Mr. joneyour products are very popular in my markets.
Keywords [ reinforce cord round belt ] match 141 Products.
Orange Smooth Polyurethane Round Belt PU Round Belt SGS ISO9001: 2008 Certified Diameter 2-20mm
| Model NO.: | DIA 2mm-20mm |
|---|---|
| Type: | PU Round Belt |
| Material: | PU |
15mm diameter green color transmission Polyurethane Round Belt
| Material: | PU |
|---|---|
| Length: | 30 Meter /rolls |
| Hardness: | 85 Shore A~90 Shore A |
Low compression Polyurethane Round Belt / Smooth Round Drive Belts
| Material: | PU |
|---|---|
| Hardness: | 85A-90A |
| Surface: | Smooth |
Oil-Resistant Polyurethane Round Belt with Shore A 90 Hardness and Diameter 2-20mm for Drive Transmission
| Model NO.: | JN20169 |
|---|---|
| Type: | PU Round Belt |
| Material: | PU |
2mm Orange Polyurethane Round Belting Cord Reinforced 85A
| Material: | PU |
|---|---|
| Color: | Any Color |
| Hardness: | 85A-90A |
OEM Custom-made Polyurethane belts with Nylon ,kevlar belts Reinforced Cord
| Packaging Details: | Normal packing. Inner packing is plastic film .outer packing is carton . Or according to customers' |
|---|---|
| Delivery Time: | Within 5 working days After receipt of your deposit |
| Payment Terms: | T/T, 50% payment in advance ,50% balance before shipment ; Western Union ; L/C |
Heavy Duty Nylon Kevlar Belts / Cord Pentagon Belts for mowers
| Packaging Details: | Inner packing is plastic film .outer packing is carton |
|---|---|
| Delivery Time: | Within 5 working days After receipt of your deposit |
| Payment Terms: | T/T, 50% payment in advance ,50% balance before shipment |
Driving Polyurethane Round Belt Widely Used In Textile , Surface Rough
| Hardness: | 85A-90A |
|---|---|
| Color: | Green |
| Stretching Rate: | 1.5-3% |
90A Hardness PU Round Belt with Smooth Surface SGS ISO9001: 2008 Certified Polyurethane Round Belt
| Model NO.: | JN20169 |
|---|---|
| Type: | Diameter 2 ~20 Mm |
| Material: | PU |
OEM Custom-made 6mm nylon, kevlar cord belts Reinforced Cord polyurethane belts / Kevlar Belts
| Packaging Details: | Inner packing is plastic film .outer packing is carton . |
|---|---|
| Delivery Time: | Within 5 working days After receipt of your deposit |
| Payment Terms: | T/T, 50% payment in advance ,50% balance before shipment |

