All Products
-
Polyurethane Round Belt
-
Polyurethane V Belt
-
Super Grip Belt
-
Submarine Cable Protection
-
Polyurethane Rollers
-
Polyurethane Wheels
-
Screen Printing Squeegee
-
Polyurethane Rubber Sheet
-
Polyurethane Parts
-
Kevlar Belts
-
Extruded Polyurethane
-
Parallel Belt
-
Polyurethane Tubing
-
Polyurethane Timing Belt
-
PVC Conveyor Belt
-
Urethane Belt Welder
-
Mr. Alcioni possamaiCustomer satisfaction products , good service ! -
Mr.Mikewe are very impressed with the quality of the belts you produced. -
Mr. joneyour products are very popular in my markets.
Keywords [ reinforce cord round belt ] match 141 Products.
Industrial Polyurethane Round Belt , Transmission Conveying Seamless Round Belt 10 × 945mm
| Hardness: | 85A-90A |
|---|---|
| Color: | Green |
| Diameter: | 10mm |
Rough Polyurethane Round Belt Green For Ceramic Stoneware Processing Plants
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Green |
| Stretching Rate: | 1.5-3% |
Abrasion Resistant Polyurethane Round Belt Dark Green 85A - 90A
| Color: | Green |
|---|---|
| Material: | PU |
| Longth: | 300m/roll 200m/roll 100m/roll 30m/roll |
Industrial transmission 7mm Diameter Wear Resistant PU Polyurethane round belt
| Length: | 100 Meter /rolls |
|---|---|
| Hardness: | 85 Shore A ~ 90 Shore A |
| Color: | Orange Or Green |
Red Smooth Polyurethane Round Belt Polishing Line Conveyor Line
| Material: | Pu |
|---|---|
| Hardness: | 85A |
| Color: | Green Orange Red |
OEM Custom-Made Polyurethane Belt Kevlar Belts With Nylon Cord Belts Reinforced Cord
| Packaging Details: | Inner packing is plastic film .outer packing is carton |
|---|---|
| Delivery Time: | Within 5 working days After receipt of your deposit |
| Payment Terms: | T/T, 50% payment in advance ,50% balance before shipment |
6mm Diameter Industrial Transmission PU Polyurethane Round Cord, Polyurethane Round Belt
| Length: | 200m/roll |
|---|---|
| Hardness: | 85 Shore A |
| Color: | Green |
OEM Reinforced polyester Kevlar Belts round With anti-abrasion
| Packaging Details: | Normal packing. Inner packing is plastic film .outer packing is carton . Or according to customers' |
|---|---|
| Delivery Time: | Within 5 working days After receipt of your deposit |
| Payment Terms: | T/T, 50% payment in advance ,50% balance before shipment ; Western Union ; L/C |
Tensile Strength Breaking elongation Green Polyurethane Round Belt for Industry Machines
| Radius Of Gyration: | 0.79in-6.3in |
|---|---|
| Material: | PU |
| Stretching Rate: | 1.5%-3% |
Smooth Green Pu Round Belt For Rough Transmission Machine , Easily Connected
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Green |
| Stretching Rate: | 1.5-3% |

