All Products
-
Polyurethane Round Belt
-
Polyurethane V Belt
-
Super Grip Belt
-
Submarine Cable Protection
-
Polyurethane Rollers
-
Polyurethane Wheels
-
Screen Printing Squeegee
-
Polyurethane Rubber Sheet
-
Polyurethane Parts
-
Kevlar Belts
-
Extruded Polyurethane
-
Parallel Belt
-
Polyurethane Tubing
-
Polyurethane Timing Belt
-
PVC Conveyor Belt
-
Urethane Belt Welder
-
Mr. Alcioni possamaiCustomer satisfaction products , good service ! -
Mr.Mikewe are very impressed with the quality of the belts you produced. -
Mr. joneyour products are very popular in my markets.
Keywords [ pu cord ] match 198 Products.
Smooth round rubber belts / High tensile polyurethane cord 90A
| Color: | Orange Color |
|---|---|
| Hardness: | 90A |
| Longth: | 400 M/roll |
85A 100m Polyurethane Round Belt Cord Reinforced For Transmission
| Name: | Polyurethane Round Belt |
|---|---|
| Color: | Red Green |
| Hardness: | 85A-90A |
Glass Tempering Furnace Polyurethane Round Belt PU Seamless O-ring Cord 8 × 1010mm
| Material: | PU |
|---|---|
| Hardness: | 85A-90A |
| Color: | Green |
White Tear Resistance Polyurethane PU Round Belt Rough Surface For Transmission
| Color: | Any Color |
|---|---|
| Material: | PU |
| Hardness: | 78A-98A |
Transmission belt Polyurethane Round Belt PU smooth supplier
| Hardness: | 85A-90A |
|---|---|
| Stretching Rate: | 1.5-3% |
| Material: | PU |
50m Per Roll Round Pu Extruded Belt Diameter 10 Mm - 16 Mm Orange
| Color: | Orange |
|---|---|
| Hardness: | 85A-90A |
| Longth: | 400/roll 200m/roll |
Green Polyurethane Round Belt / 8mm pu conveyor belt for driving
| Surface: | Rough |
|---|---|
| Color: | Green |
| Diameter: | 8mm |
Green color hardness 85A transmission belting and Polyurethane round belt poly cord
| Material: | PU |
|---|---|
| Color: | Green Color |
| Hardness: | 85A |
Rough Polyurethane Round Belt , Urethane Cord Neoprene Belt Industrial
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Green |
| Stretching Rate: | 1.5-3% |
Red Polyurethane PU extruded belt Hardness 90A Tear Strength
| Main Function: | Drive Transmission |
|---|---|
| Hardness: | 90 Shore A |
| Material: | PU |

