All Products
-
Polyurethane Round Belt
-
Polyurethane V Belt
-
Super Grip Belt
-
Submarine Cable Protection
-
Polyurethane Rollers
-
Polyurethane Wheels
-
Screen Printing Squeegee
-
Polyurethane Rubber Sheet
-
Polyurethane Parts
-
Kevlar Belts
-
Extruded Polyurethane
-
Parallel Belt
-
Polyurethane Tubing
-
Polyurethane Timing Belt
-
PVC Conveyor Belt
-
Urethane Belt Welder
-
Mr. Alcioni possamaiCustomer satisfaction products , good service ! -
Mr.Mikewe are very impressed with the quality of the belts you produced. -
Mr. joneyour products are very popular in my markets.
Keywords [ pu cord ] match 198 Products.
PU Flat Transmission Belt Low Compression Set industry machines
| Main Function: | Transmission Belt |
|---|---|
| Hardness: | 90 Shore A |
| Material: | PU |
High Tensile White Polyurethane V Belt / PU Sandwich Belt For Textile
| Main Function: | Transmission Belt |
|---|---|
| Hardness: | 90 Shore A |
| Material: | PU |
High Tensile And Tear Streng PU Extruded Belt for Conveyor Floor And Roof Tiles Conveying
| Hardness: | 90 Shore A |
|---|---|
| Length: | 30 Meter /rolls |
| Material: | PU |
Anti static Polyurethane Round Belt / PU smooth round belt wood processing
| Length: | 100 Meter /rolls |
|---|---|
| Hardness: | 85 Shore A ~ 90 Shore A |
| Color: | Green Color |
Textile Polyurethane Flat Belt , Reinforced Cord Transmission belt
| Hardness: | 85 Shore A ~90 Shore A |
|---|---|
| Main Function: | Drive,transmission, |
| Material: | PU |
Professional Small Pulley PU V Belt High Abrasion Resistance10mm - 13mm
| Material: | PU |
|---|---|
| Hardness: | 75A-90A |
| Color: | Any Color |
Diameter 12mm Orange Urethane Round Belt Surface Smooth cord reinforced
| Length: | 30 Meter /rolls |
|---|---|
| Color: | Orange |
| Hardness: | 90A |
85A 100m Polyurethane Round Belt Cord Reinforced For Transmission
| Name: | Polyurethane Round Belt |
|---|---|
| Color: | Red Green |
| Hardness: | 85A-90A |
Orange Smooth Polyurethane Round Belt PU Round Belt SGS ISO9001: 2008 Certified Diameter 2-20mm
| Model NO.: | DIA 2mm-20mm |
|---|---|
| Type: | PU Round Belt |
| Material: | PU |
Heavy Duty T2.5 Open Ended PU Polyurethane Timing Belt with reinforced steel cord
| Packaging Details: | Normal packing. Inner packing is plastic film .outer packing is carton . Or according to customers' |
|---|---|
| Delivery Time: | Within 15 working days After receipt of your deposit |
| Payment Terms: | T/T, 50% payment in advance ,50% balance before shipment ; Western Union ; L/C |

