All Products
-
Polyurethane Round Belt
-
Polyurethane V Belt
-
Super Grip Belt
-
Submarine Cable Protection
-
Polyurethane Rollers
-
Polyurethane Wheels
-
Screen Printing Squeegee
-
Polyurethane Rubber Sheet
-
Polyurethane Parts
-
Kevlar Belts
-
Extruded Polyurethane
-
Parallel Belt
-
Polyurethane Tubing
-
Polyurethane Timing Belt
-
PVC Conveyor Belt
-
Urethane Belt Welder
-
Mr. Alcioni possamaiCustomer satisfaction products , good service ! -
Mr.Mikewe are very impressed with the quality of the belts you produced. -
Mr. joneyour products are very popular in my markets.
Keywords [ pu cord ] match 198 Products.
85A - 90A PU Round conveyor Belt Fuels Oxygen Glass Industry
| Tensile Rate: | 0.3kg-31.3kg |
|---|---|
| Color: | Green Or As Your Require |
| Stretching Rate: | 1.5%-3% |
Tensile Strength Polyurethane Round Belt / Green PU Extruded Belt
| Color: | Green |
|---|---|
| Material: | PU |
| Longth: | 300m/roll 200m/roll 100m/roll |
A-13 Red Polyurethane V Belt PU V Section Belt For Transmission
| Color: | Any Color |
|---|---|
| Length: | 30m/roll |
| Type: | Polyurethane V Section Belt |
PU Polyurethane Round Belt Good Resistance Green 300m/Roll
| Color: | Green |
|---|---|
| Material: | PU |
| Longth: | 300m/roll 200m/roll 100m/roll |
2mm Orange Polyurethane Round Belting Cord Reinforced
| Material: | PU |
|---|---|
| Color: | Any Color |
| Hardness: | 85A-90A |
90A 400m PU Polyurethane Round Belt Drive Belting 400m
| Material: | PU |
|---|---|
| Color: | Any Color |
| Hardness: | 85A-90A |
85A - 90A PU Round conveyor Belt Fuels Oxygen Glass For Industry
| Tensile Rate: | 0.3kg-31.3kg |
|---|---|
| Color: | Green Or As Your Require |
| Stretching Rate: | 1.5%-3% |
90A 400m PU Round Belt Polyurethane Round Drive Belting
| Material: | PU |
|---|---|
| Color: | Any Color |
| Hardness: | 85A-90A |
90A Hardness PU Round Belt with Smooth Surface SGS ISO9001: 2008 Certified Polyurethane Round Belt
| Model NO.: | JN20169 |
|---|---|
| Type: | Diameter 2 ~20 Mm |
| Material: | PU |
3mm green color and orange color Diameter Industrial transmission PU Polyurethane Round Belt cord
| Length: | 400 Meter /rolls |
|---|---|
| Hardness: | 85 Shore A -90 Shore A |
| Color: | Orange Or Green |

