All Products
-
Polyurethane Round Belt
-
Polyurethane V Belt
-
Super Grip Belt
-
Submarine Cable Protection
-
Polyurethane Rollers
-
Polyurethane Wheels
-
Screen Printing Squeegee
-
Polyurethane Rubber Sheet
-
Polyurethane Parts
-
Kevlar Belts
-
Extruded Polyurethane
-
Parallel Belt
-
Polyurethane Tubing
-
Polyurethane Timing Belt
-
PVC Conveyor Belt
-
Urethane Belt Welder
-
Mr. Alcioni possamaiCustomer satisfaction products , good service ! -
Mr.Mikewe are very impressed with the quality of the belts you produced. -
Mr. joneyour products are very popular in my markets.
Keywords [ pu cord ] match 198 Products.
Industrial Transmission Conveyor green rough PU Cord polyurethane round belt
| Hardness: | 85 Shore A |
|---|---|
| Color: | Green |
| Material: | PU |
Pu Cord Polyurethane Round Belt / Urethane Drive Belts textile industry
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Green |
| Stretching Rate: | 1.5-3% |
Green and orange color smooth and rough Industrial Transmission urethane round belt Polyurethane Cord connected
| Length: | 400m/roll 200m/roll |
|---|---|
| Hardness: | 90 A |
| Color: | Orange And Green |
Smooth Rough Industrial Transmission Urethane Round Belt Polyurethane Cord Connected
| Length: | 400m/roll 200m/roll |
|---|---|
| Hardness: | 90 A |
| Color: | Orange And Green |
PU round drive belts smooth for Transmission , High stretch
| Color: | Orange |
|---|---|
| Material: | PU |
| Longth: | 300m/roll 200m/roll 100m/roll 50m/roll 30m/roll |
Drak Green Color Rough Polyurethane Round Belt For Textile , Pu Round Belt
| Hardness: | 85 Shore A |
|---|---|
| Color: | Dark Green |
| Material: | PU |
PU Round Conveyor Urethane Belts Industrial Transmission 80A
| Hardness: | 85 Shore A |
|---|---|
| Color: | Dark Green |
| Material: | PU |
Flexure resistant 2mm - 20mm 100% pu round belt For packing
| Hardness: | 85 Shore A |
|---|---|
| Color: | Dark Green |
| Material: | PU |
2mm Orange Polyurethane Round Belting Cord Reinforced 85A
| Material: | PU |
|---|---|
| Color: | Any Color |
| Hardness: | 85A-90A |
PU Polyurethane Round Belt Good Resistance , Green Round Belt
| Color: | Green |
|---|---|
| Material: | PU |
| Longth: | 300m/roll 200m/roll 100m/roll |

