All Products
-
Polyurethane Round Belt
-
Polyurethane V Belt
-
Super Grip Belt
-
Submarine Cable Protection
-
Polyurethane Rollers
-
Polyurethane Wheels
-
Screen Printing Squeegee
-
Polyurethane Rubber Sheet
-
Polyurethane Parts
-
Kevlar Belts
-
Extruded Polyurethane
-
Parallel Belt
-
Polyurethane Tubing
-
Polyurethane Timing Belt
-
PVC Conveyor Belt
-
Urethane Belt Welder
-
Mr. Alcioni possamaiCustomer satisfaction products , good service ! -
Mr.Mikewe are very impressed with the quality of the belts you produced. -
Mr. joneyour products are very popular in my markets.
Keywords [ pu cord ] match 198 Products.
Green PU Polyurethane Round Belt anti static with 3mm - 8mm Textile
| Color: | Green |
|---|---|
| Hardness: | 85A-90A |
| Longth: | 400/roll 200m/roll |
Orange Smooth PU Round Belt Hardness 90A with wear-resistance
| Material: | PU ,TPU |
|---|---|
| Type: | PU Round Belt |
| Surface: | Smooth |
Orange PU Polyurethane Round Belt anti static with 3mm - 8mm Textile
| Color: | Orange |
|---|---|
| Hardness: | 85A-90A |
| Longth: | 400/roll 200m/roll |
Smooth Green Pu Round Belt For Rough Transmission Machine , Easily Connected
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Green |
| Stretching Rate: | 1.5-3% |
8 Mm 100m Per Roll Pu Round Belt Transmission And Distribution
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Dark Green |
| Type: | PU Round Belt |
High strength PU belt transmission , Good Resistance To Fuel
| Material: | PU |
|---|---|
| Type: | PU Round Belt |
| Color: | Orange |
Mountain Climbing Polyurethane Round Belt , 18mm - 20mm Special Hauling Cable With Kevlar Cord
| Length: | 50 Meter /rolls |
|---|---|
| Hardness: | 90 Shore A |
| Color: | Any Color |
red hardness 90 A Low Compression PU Round Conveyor Belt for Ransmission Machine
| Hardness: | 85A-90A |
|---|---|
| Stretching Rate: | 1.5-3% |
| Material: | PU |
5mm PU Belt Transmission Urethane Belting Good Resistance To Fuel
| Material: | PU |
|---|---|
| Type: | PU Round Belt |
| Color: | Orange |
Smooth Surface urethane cord Rohs Approved / Low Compression transmission belt
| Color: | Orange Color |
|---|---|
| Hardness: | 90A |
| Longth: | 400 M/roll |

