All Products
-
Polyurethane Round Belt
-
Polyurethane V Belt
-
Super Grip Belt
-
Submarine Cable Protection
-
Polyurethane Rollers
-
Polyurethane Wheels
-
Screen Printing Squeegee
-
Polyurethane Rubber Sheet
-
Polyurethane Parts
-
Kevlar Belts
-
Extruded Polyurethane
-
Parallel Belt
-
Polyurethane Tubing
-
Polyurethane Timing Belt
-
PVC Conveyor Belt
-
Urethane Belt Welder
-
Mr. Alcioni possamaiCustomer satisfaction products , good service ! -
Mr.Mikewe are very impressed with the quality of the belts you produced. -
Mr. joneyour products are very popular in my markets.
Keywords [ pu cord ] match 198 Products.
Ceramic Industrial Polyurethane V Section Belt With Smooth Surface
| Material: | Import PU Material |
|---|---|
| Color: | Red Color |
| Length: | 30m/roll |
Alkali Resistant Smooth 80A Polyurethane V Belt For Conveyor
| Material: | Material |
|---|---|
| Color: | Red Color |
| Length: | 30m/roll |
Industrial Power flat Fransmission belts abrasion resistance
| Tensile Rate: | 0.3kg-31.3kg |
|---|---|
| Color: | Green |
| Tensile Strength: | 55N/mm2 |
Rough Transmission Polyurethane Round Belt For Packing machine
| Color: | Green Orange |
|---|---|
| Material: | PU |
| Longth: | 300m/roll 200m/roll 100m/roll 30m/roll |
Polyurethane Products Red Round Belting Oil - Resistant Acid
| Color: | Red |
|---|---|
| Hardness: | 85A-90A |
| Longth: | 30 M/roll |
Green Polyurethane Round Belt
| Color: | Green Or As Your Require |
|---|---|
| Material: | PU |
| Longth: | 300m/roll 200m/roll 100m/roll |
Industrial Polyurethane Round Belt
| Color: | Green Or As Your Require |
|---|---|
| Material: | PU |
| Longth: | 300m/roll 200m/roll 100m/roll |
Green High Tensile Polyurethane Round Belt For Industrial
| Color: | Green Or As Your Require |
|---|---|
| Material: | PU |
| Longth: | 300m/roll 200m/roll 100m/roll |
Rough Polyurethane Round Belt Green For Ceramic Stoneware Processing Plants
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Green |
| Stretching Rate: | 1.5-3% |

