All Products
-
Polyurethane Round Belt
-
Polyurethane V Belt
-
Super Grip Belt
-
Submarine Cable Protection
-
Polyurethane Rollers
-
Polyurethane Wheels
-
Screen Printing Squeegee
-
Polyurethane Rubber Sheet
-
Polyurethane Parts
-
Kevlar Belts
-
Extruded Polyurethane
-
Parallel Belt
-
Polyurethane Tubing
-
Polyurethane Timing Belt
-
PVC Conveyor Belt
-
Urethane Belt Welder
-
Mr. Alcioni possamaiCustomer satisfaction products , good service ! -
Mr.Mikewe are very impressed with the quality of the belts you produced. -
Mr. joneyour products are very popular in my markets.
Keywords [ pu cord ] match 198 Products.
Diameter 6mm Green 85A Polyurethane Round Belt Ceramic And StonewareProcessing plants
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Dark Green |
| Type: | PU Round Belt |
High Heat urethane round belting Hardness 90A Tear Strength
| Material: | PU ,TPU |
|---|---|
| Type: | PU Round Belt |
| Surface: | Smooth |
Smooth Round Urethane Round Belting wear-resistance or Ceramic
| Material: | PU ,TPU |
|---|---|
| Type: | PU Round Belt |
| Surface: | Smooth |
Polyurethane Ceramic Power Transmission Belts With High Stretch
| Color: | Orange |
|---|---|
| Hardness: | 85A-90A |
| Longth: | 400/roll 200m/roll 100m/roll 50m/roll 30m/roll |
Diameter 2mm - 20mm Polyurethane Round Belt With Wear - Resistance , 90a Hardness
| Material: | PU ,TPU |
|---|---|
| Type: | PU Round Belt |
| Surface: | Smooth |
Hardness 90A Green Polyurethane Round Belt In Roll Seamless Belt Paper Processing
| Hardness: | 90A |
|---|---|
| Color: | Green |
| Stretching Rate: | 1.5-3% |
Green Diameter 3mm - 20mm Smooth Polyurethane Round Belt 85a Hardness
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Green |
| Heat-resistant: | -30℃~80℃ |
Orange Polyurethane Round Belt High Impact Resistance 85A - 90A Hardness
| Color: | Orange |
|---|---|
| Hardness: | 85A-90A |
| Longth: | 400/roll |
Good Weatherability Polyurethane Belting Diameter 3mm - 20mm
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Green |
| Heat-resistant: | -30℃~80℃ |
Wide Application Temperature Transmission Urethane Belt For Machine
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Green |
| Stretching Rate: | 1.5-3% |

