All Products
-
Polyurethane Round Belt
-
Polyurethane V Belt
-
Super Grip Belt
-
Submarine Cable Protection
-
Polyurethane Rollers
-
Polyurethane Wheels
-
Screen Printing Squeegee
-
Polyurethane Rubber Sheet
-
Polyurethane Parts
-
Kevlar Belts
-
Extruded Polyurethane
-
Parallel Belt
-
Polyurethane Tubing
-
Polyurethane Timing Belt
-
PVC Conveyor Belt
-
Urethane Belt Welder
-
Mr. Alcioni possamaiCustomer satisfaction products , good service ! -
Mr.Mikewe are very impressed with the quality of the belts you produced. -
Mr. joneyour products are very popular in my markets.
Keywords [ pu cord ] match 198 Products.
90A Orange Polyurethane Round Belt Urethane Round Belting With Smooth Surface
| Material: | PU ,TPU |
|---|---|
| Type: | PU Round Belt |
| Surface: | Smooth |
Resistant to oil Polyurethane Round Belt Urethane Belting for Packing line
| Surface: | Smooth |
|---|---|
| Color: | Orange |
| Diameter: | 10mm |
85A Hardness Polyurethane V Belt with A, B, C, D, M, Z Specification for Drive Transmission in -35 to 80 Temperature Range
| Material: | PU |
|---|---|
| Inside Material: | PU |
| Hardness: | 85A |
22mm Polyurethane V Belt with 85A Hardness and A, B, C, D, M, Z Specifications for Drive Transmission
| Material: | PU |
|---|---|
| Inside Material: | PU |
| Hardness: | 85A |
Green 85A rough Polyurethane Round Belt Packing Machine
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Dark Green |
| Stretching Rate: | 1.5-3% |
Green 85A Rough Round rubber Belts Newspaper Conveying High Tensile
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Dark Green |
| Type: | PU Round Belt |
Green 85A Rough Polyurethane Round Belt Resistance To Oils, Fuels,And Oxygen
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Dark Green |
| Type: | PU Round Belt |
Conveyor Rough Polyurethane Round Belt For Floor And Roof Tiles Conveying
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Dark Green |
| Type: | Round Belt |
Smooth Urethane Round Belting 30m/roll Reinforced Abrasion Resistance
| Stretching Rate: | 1.5%-3% |
|---|---|
| Color: | Red |
| Material: | PU |
High hardness Polyurethane Round Belt 85A - 90A For Textile industry
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | 100% TPU |
| Longth: | 300m/roll 200m/roll 100m/roll 50m/roll 30m/roll |

