All Products
-
Polyurethane Round Belt
-
Polyurethane V Belt
-
Super Grip Belt
-
Submarine Cable Protection
-
Polyurethane Rollers
-
Polyurethane Wheels
-
Screen Printing Squeegee
-
Polyurethane Rubber Sheet
-
Polyurethane Parts
-
Kevlar Belts
-
Extruded Polyurethane
-
Parallel Belt
-
Polyurethane Tubing
-
Polyurethane Timing Belt
-
PVC Conveyor Belt
-
Urethane Belt Welder
-
Mr. Alcioni possamaiCustomer satisfaction products , good service ! -
Mr.Mikewe are very impressed with the quality of the belts you produced. -
Mr. joneyour products are very popular in my markets.
Keywords [ pu cord ] match 198 Products.
Smooth Rough Polyurethane Round Belt Diameter 2mm -20mm Used In Glass
| Surface: | Rough Smooth |
|---|---|
| Color: | Green Orange |
| Diameter: | 2mm-20mm |
Red Smooth Polyurethane Round Belt Polishing Line Conveyor Line
| Material: | Pu |
|---|---|
| Hardness: | 85A |
| Color: | Green Orange Red |
Green Round Belts Polyurethane Drive Belt Transmission ROHS Approved
| Surface: | Rough |
|---|---|
| Color: | Green |
| Diameter: | 6mm |
Welding Polyurethane Round Belt
| Material: | PU |
|---|---|
| Hardness: | 85 Shore A ~90 Shore A |
| Color: | Orange Or Green |
Urethane Strength Polyurethane Round Belt Abrasion Resistant
| Color: | Orange |
|---|---|
| Hardness: | 85A-90A |
| Longth: | 400/roll 200m/roll |
Green Polyurethane Round Belt With Rough Surface Used In Tobacco Transmission Line
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Green |
| Stretching Rate: | 1.5-3% |
Industrial Polyurethane Round Belt Rough Smooth High Tensile Tear Strength
| Material: | PU |
|---|---|
| Longth: | 300m/roll 200m/roll 100m/roll 50m/ Roll 30m/ Roll |
| Hardness: | 85A-90A |
Green Transparent Polyurethane drive belt smooth and rough surface
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Green Orange |
| Stretching Rate: | 1.5-3% |
Endless Polyurethane Round Belt Smooth / Hardness Round Belts
| Material: | PU ,TPU |
|---|---|
| Type: | PU Endless Round Belt |
| Surface: | Smooth |
Diameter 6mm Round Polyurethane Belts Ceramic Machine Transmission
| Length: | 200m/roll |
|---|---|
| Color: | Orange |
| Type: | Pu Smooth Round Belt |

