All Products
-
Polyurethane Round Belt
-
Polyurethane V Belt
-
Super Grip Belt
-
Submarine Cable Protection
-
Polyurethane Rollers
-
Polyurethane Wheels
-
Screen Printing Squeegee
-
Polyurethane Rubber Sheet
-
Polyurethane Parts
-
Kevlar Belts
-
Extruded Polyurethane
-
Parallel Belt
-
Polyurethane Tubing
-
Polyurethane Timing Belt
-
PVC Conveyor Belt
-
Urethane Belt Welder
-
Mr. Alcioni possamaiCustomer satisfaction products , good service ! -
Mr.Mikewe are very impressed with the quality of the belts you produced. -
Mr. joneyour products are very popular in my markets.
Keywords [ pu cord ] match 198 Products.
85A-90A smooth Urethane tranmission red Polyurethane V Belt
| Surface: | Smooth |
|---|---|
| Color: | Red |
| Hardness: | 85A-90A |
Conveyor High Density Polyurethane Round Belt Wear Resistant
| Tensile Rate: | 0.3kg-31.3kg |
|---|---|
| Color: | Green Or As Your Require |
| Stretching Rate: | 1.5%-3% |
Industrial Transmission Polyurethane Round Belt Conveyor 200m / roll
| Hardness: | 85 Shore A |
|---|---|
| Color: | Green |
| Material: | PU |
Good Weatherability High Impact Resistance Tensile Strength Polyurethane Round Belt For Industrial
| Color: | Green |
|---|---|
| Material: | PU |
| Longth: | 300m/roll 200m/roll 100m/roll |
Diameter: 2mm--30mm Good Weatherability Polyurethane Round Belt High Impact Resistance
| Tensile Strength: | 55N/mm2 |
|---|---|
| Color: | Green |
| Material: | PU |
Hardness 90A Polyurethane Belting High Tensile And Tear Strength
| Color: | Red White Green |
|---|---|
| Hardness: | 85A-90A |
| Longth: | 30 M/roll |
Industrial Transmission Polyurethane Round Belt Green Round Belt
| Hardness: | 85 Shore A |
|---|---|
| Color: | Green |
| Material: | PU |
Urethane tranmission red Polyurethane V Belt for driving , wear resistant
| Surface: | Smooth |
|---|---|
| Color: | Red |
| Hardness: | 85A-90A |
Polyurethane V Belt Transmission Temperature Range -35ºC - 80ºC
| Material: | POLYURETHANE |
|---|---|
| Color: | Red Color |
| Length: | 30m/roll |
RoHS Approved Polyurethane V Belt Easy To Be Melted Jointed polyurethane flat belt
| Material: | Import PU Material |
|---|---|
| Color: | Red Color |
| Length: | 30m/roll |

