All Products
-
Polyurethane Round Belt
-
Polyurethane V Belt
-
Super Grip Belt
-
Submarine Cable Protection
-
Polyurethane Rollers
-
Polyurethane Wheels
-
Screen Printing Squeegee
-
Polyurethane Rubber Sheet
-
Polyurethane Parts
-
Kevlar Belts
-
Extruded Polyurethane
-
Parallel Belt
-
Polyurethane Tubing
-
Polyurethane Timing Belt
-
PVC Conveyor Belt
-
Urethane Belt Welder
-
Mr. Alcioni possamaiCustomer satisfaction products , good service ! -
Mr.Mikewe are very impressed with the quality of the belts you produced. -
Mr. joneyour products are very popular in my markets.
Keywords [ pu cord ] match 198 Products.
High Tensile Strength Polyurethane Round Belt , Urethane Drive Belts
| Color: | Orange |
|---|---|
| Material: | 100% TPU |
| Longth: | 300m/roll 200m/roll 100m/roll 50m/roll 30m/roll |
Rough Polyurethane Round Belt Diameter 12mm Used In Machinery
| Surface: | Rough |
|---|---|
| Color: | Green |
| Diameter: | 2mm-20mm |
Extruded green round belt , Strong Engine Urethane Belting tear strength
| Surface: | Rough |
|---|---|
| Color: | Green |
| Diameter: | 6mm |
TPU Bending Strength Polyurethane Rough Round Belt wear resistant
| Longth/roll: | 400m/200m/100m/50m/30m |
|---|---|
| Material: | PU |
| Heat-resistant Moderate: | -30-80 |
Orange color hardness 90A Smooth Polyurethane Round Belt For Industrial Transmission
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | PU |
| Longth: | 300m/roll 200m/roll 100m/roll 50m/roll 30m/roll |
Transmission Polyurethane Round Belt Red Smooth Tear Strength Resistance
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | PU |
| Longth: | 300m/roll 200m/roll 100m/roll 50m/roll 30m/roll |
Green 85A CVT Transmission Belt Polyurethane Widely Textile
| Hardness: | 85A-90A |
|---|---|
| Stretching Rate: | 1.5-3% |
| Material: | PU |
Hardness 85A-90APU Round Belt Polyurethane Round Belt Transmission Belt Textile Machines
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Stretching Rate: | 1.5-3% |
| Material: | PU |
12mm Hardness 85A Polyurethane Round Belt Strict with quality
| Material: | Pu |
|---|---|
| Hardness: | 85A |
| Color: | Dark Green |
Green 85A Polyurethane Round Belt Packing Machine
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Green |
| Stretching Rate: | 1.5-3% |

