All Products
-
Polyurethane Round Belt
-
Polyurethane V Belt
-
Super Grip Belt
-
Submarine Cable Protection
-
Polyurethane Rollers
-
Polyurethane Wheels
-
Screen Printing Squeegee
-
Polyurethane Rubber Sheet
-
Polyurethane Parts
-
Kevlar Belts
-
Extruded Polyurethane
-
Parallel Belt
-
Polyurethane Tubing
-
Polyurethane Timing Belt
-
PVC Conveyor Belt
-
Urethane Belt Welder
-
Mr. Alcioni possamaiCustomer satisfaction products , good service ! -
Mr.Mikewe are very impressed with the quality of the belts you produced. -
Mr. joneyour products are very popular in my markets.
Keywords [ pu cord ] match 198 Products.
Green Hardness 85A Polyurethane Round Belt with large Diameter
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Colour: | Green |
| Longth: | 100m/roll |
Low compression Polyurethane Round Belt / Smooth Round Drive Belts
| Material: | PU |
|---|---|
| Hardness: | 85A-90A |
| Surface: | Smooth |
Red Transmission Polyurethane Flat Belt Low Compression Set Industry Textile Machines
| Main Function: | Transmission Belt |
|---|---|
| Hardness: | 90 Shore A |
| Material: | PU |
Oil-Resistant Polyurethane Round Belt with Shore A 90 Hardness and Diameter 2-20mm for Drive Transmission
| Model NO.: | JN20169 |
|---|---|
| Type: | PU Round Belt |
| Material: | PU |
Bright Color Surface Finish Belt for Convey , Polyurethane Super Grip V Belt
| Material: | PU |
|---|---|
| Hardness: | 75A-90A |
| Color: | Any Color |
any colour Pu Timing Belt Toothed Timing Belt Industrial Open Ended Pu Timing Belt Replacement For Conveyor ROHS Pass
| Raw Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Colour: | Any Colour |
| Reinforced: | Steel |
Industrial Open Ended PU Polyurethane Timing Belts for Conveyor
| Packaging Details: | Normal packing. Inner packing is plastic film .outer packing is carton . Or according to customers' |
|---|---|
| Delivery Time: | Within 15 working days After receipt of your deposit |
| Payment Terms: | T/T, 50% payment in advance ,50% balance before shipment ; Western Union ; L/C |
Open Ended Anti Aging PU Polyurethane Timing Belts for Conveyor
| Packaging Details: | Normal packing. Inner packing is plastic film .outer packing is carton . Or according to customers' |
|---|---|
| Delivery Time: | Within 15 working days After receipt of your deposit |
| Payment Terms: | T/T, 50% payment in advance ,50% balance before shipment ; Western Union ; L/C |
PU Polyurethane Timing Conveyor Belts
| Packaging Details: | Normal packing. Inner packing is plastic film .outer packing is carton . Or according to customers' |
|---|---|
| Delivery Time: | Within 15 working days After receipt of your deposit |
| Payment Terms: | T/T, 50% payment in advance ,50% balance before shipment ; Western Union ; L/C |
Industrial Flexible Jointed/Welded PU Polyurethane Timing Conveyor Belts / Polyurethane Timing Belt
| Packaging Details: | Normal packing. Inner packing is plastic film .outer packing is carton . Or according to customers' |
|---|---|
| Delivery Time: | Within 15 working days After receipt of your deposit |
| Payment Terms: | T/T, 50% payment in advance ,50% balance before shipment ; Western Union ; L/C |

