All Products
-
Polyurethane Round Belt
-
Polyurethane V Belt
-
Super Grip Belt
-
Submarine Cable Protection
-
Polyurethane Rollers
-
Polyurethane Wheels
-
Screen Printing Squeegee
-
Polyurethane Rubber Sheet
-
Polyurethane Parts
-
Kevlar Belts
-
Extruded Polyurethane
-
Parallel Belt
-
Polyurethane Tubing
-
Polyurethane Timing Belt
-
PVC Conveyor Belt
-
Urethane Belt Welder
-
Mr. Alcioni possamaiCustomer satisfaction products , good service ! -
Mr.Mikewe are very impressed with the quality of the belts you produced. -
Mr. joneyour products are very popular in my markets.
Keywords [ pu cord ] match 198 Products.
green color rough and orange color smooth Tear Strength Urethane industrial timing belts High Tensile
| Tensile Rate: | 0.3kg-31.3kg |
|---|---|
| Color: | Any Color |
| Stretching Rate: | 1.5%-3% |
Industry Rough Polyurethane Round Belt transmission belt Conveying
| Hardness: | 85A |
|---|---|
| Color: | Dark Green |
| Type: | Round Belt |
DIN Standard Green Polyurethane V Belt Hardness 90A For Paper Processing
| Main Function: | Drive Transmission |
|---|---|
| Hardness: | 90 Shore A |
| Material: | PU |
All Colors Tear Resistance Good Bending Strength Polyurethane V Belt For Conveyor Industrial
| Hardness: | 90 Shore A |
|---|---|
| Length: | 30 Meter /rolls |
| Specification: | A B C M Z |
Ceramic Polyurethane V Belt Packing Machines Low Compression Set
| Main Function: | Drive Transmission |
|---|---|
| Hardness: | 90 Shore A |
| Material: | PU |
Red 90A Polyurethane V Belt Transmission belt Ceramic industrial
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | PU |
| Hardness: | 90A |
Oil Resistance Polyurethane V Belt , 90A Polyurethane Timing Belts
| Hardness: | 90 Shore A |
|---|---|
| Length: | 30 Meter /rolls |
| Material: | PU |
15mm diameter green color transmission Polyurethane Round Belt
| Material: | PU |
|---|---|
| Length: | 30 Meter /rolls |
| Hardness: | 85 Shore A~90 Shore A |
HighTensile And Tear Strength Red Polyurethane V Belt for Conveyor Floor And Roof Tiles Conveying
| Hardness: | 90 Shore A |
|---|---|
| Length: | 30 Meter /rolls |
| Material: | PU |
Industrial Polyurethane Round Belt , Transmission Conveying Seamless Round Belt 10 × 945mm
| Hardness: | 85A-90A |
|---|---|
| Color: | Green |
| Diameter: | 10mm |

